SPEAKERS SUMMARIES

Search speaker

C. Abbruzzese
A. Amigoni
H. Amirfarzan
E. Ammirati
A. Andreotti
D. Annane
M. Antonelli
E. Arisi
E. Azoulay
R. Badenes
S. Bambi
A. Bandera
N. Barrett
F. Bassi
T. Bein
G. Bellani
M.M. Berger
G. Berlot
L. Berra
E. Bignami
E. Boselli
G. Bottari
A. Bottazzi
B. Bouhemad
L. Brazzi
L. Brochard
D. Brodie
C. Brusasco
D. Bugada
M. Busana
S. Busani
L. Bussolin
P. Caironi
G. Cammarota
L. Camporota
V. Cantaluppi
M.R. Capogreco
G. Cappelleri
F. Caramelli
A. Caricato
C. Carozzi
G. Casella
G. Castellano
M. Cecconi
G. Chidini
I. Chinali
D. Chiumello
S. Cimbanassi
G. Citerio
G. Collino
F. Coluzzi
A. Combes
I. Comisso
C. Coniglio
J.M. Constantin
G. Conti
A. Coppadoro
F. Corradi
A. Cortegiani
G. Cortese
D. Cottam
A. Curtoni
G. De Ferrari
D. De Luca
G. De Pascale
E. De Robertis
S. De Rosa
F.G. De Rosa
R.C. De Rosa
J. De Waele
R. Dellacà
M. Dhanjal
A. Di Masi
N. Disma
K. Donadello
F. Duska
S. Elli
S. Falcetta
V. Fanelli
A. Fanelli
R. Ferrer Roca
F. Forfori
L.G. Forni
G. Foti
L. Frassanito
I. Frerichs
R. Fumagalli
T. Fusco
E. Futier
A. Galazzi
E. Gamberini
S. Gattarello
L. Gattinoni
O. Gawronski
A. Giarratano
L. Giosa
M. Girardis
C. Giussani
P. Gonzalez-Pizarro
E. Grainger
G. Grasselli
S. Grasso
D.I. Grieco
F. Guarracino
L.H. Hannivoort
R. Helbok
L. Heunks
M. Hilty
M. Hoogendoorn
T. Horeman-Franse
C. Ichai
P. Iozzo
S. Jaber
R. Jalan
C. Karagiannidis
S. Koch
D. Koulenti
S. Labeau
J. Laffey
G. Landoni
T. Langer
M. Leone
A. Lucchini
A. Maas
S.M. Maggiore
M. Malbrain
J. Mancebo
M. Manici
F. Marchese
J.J. Marini
I. Martin-Loeches
B. Martinez Lopez De Arroyabe
M. Mattiussi
T. Mauri
D. McAuley
A. Mebazaa
K. Meissner
D. Menon
P.M. Mertès
A. Messina
G. Meyfroidt
G. Mistraletti
O. Moerer
F. Mojoli
E. Momesso
C. Mondardini
S. Mondello
S. Mongodi
G. Monti
G. Montrucchio
R. Monzani
A. Morelli
M. Munari
N.D. Nielsen
A. Nierhaus
M. Oddo
F. Oleari
C. Oliveira
M. Ostermann
G. Paladini
M. Panigada
D. Pasero
G. Paternoster
D. Payen
F. Pea
T. Pellis
P. Pelosi
G. Perchiazzi
A. Pesenti
S. Pezzato
M. Piastra
F. Piccioni
M. Pittiruti
P. Povoa
A. Protti
M. Quintel
N. Rachedi
V.M. Ranieri
B.S. Rasmussen
F. Rasulo
E. Rezoagli
Z. Ricci
T. Rimmelé
M. Rinaldi
G. Ristagno
T. Riva
C. Robba
S. Romagnoli
C. Ronco
G.L. Rosboch
S. Rossi
M. Rossi
F. Rubulotta
G. Russo
V. Russotto
M. Sacchi
A. Sacco
N. Salvini
C. Samama
C. Sandroni
F. Sanfilippo
F. Sangalli
A. Santini
F. Sbaraglia
A.M. Scandroglio
M. Schultz
S. Scolletta
M. Senturk
M. Shankar-Hari
M. Singer
A. Slutsky
R. Sonneville
M. Sorbello
E. Sozio
N. Stocchetti
M. Struys
F.S. Taccone
G. Tavazzi
TBD
Team Tecnico Accurate
J.L. Teboul
F. Toffoletto
R. Tonelli
T. Tonetti
V. Torrano
G. Torricella
L. Tritapepe
F. Turani
D. Vailati
S. Valente
F. Valenza
C. Vandenbriele
L. Vetrugno
B. Viaggi
P. Viale
M. Villa
J. Villar
J.L. Vincent
C.A. Volta
T. Welte
E. Wiegers
A. Wolfler
P. Wouters
A. Zanella
R. Zanier
M. Zanierato